Terapia uzależnień Olsztyn

Strona główna » Terapia uzależnień Olsztyn

Zajmujemy się pomocą ludziom, którzy pogubili się w życiu. Z pomocy specjalistów Osady Empatia korzystają pacjenci z różnych miast. Prowadzimy leczenie uzależnień w ośrodku, który znajduje się w malowniczym otoczeniu, wśród ciszy i zieleni. Otaczamy opieką chorych na alkoholizm oraz inne schorzenia wywołane używkami.

Kompleksowa terapia uzależnień w Olsztynie

Członkowie zespołu Osady Empatia mają wiedzę, umiejętności oraz duże doświadczenie w pracy z ludźmi zmagającymi się z różnego rodzaju nałogami. Terapia uzależnień przyciąga pacjentów z Olsztyna oraz innych miejscowości. Składają się na nią sesje grupowe lub indywidualne (chory oraz terapeuta), a także metody dostosowane do potrzeb konkretnego człowieka.

Jeśli zachodzi potrzeba, specjaliści ośrodka łączą kilka kierunków. Przykładowo, pacjent bierze udział w spotkaniach z terapeutą, a prócz tego przyjmuje przepisane środki farmakologiczne. Inne rozwiązania wykorzystujemy przy trudnościach behawioralnych, z kolei inne, gdy prowadzimy leczenie alkoholizmu. Zgłaszają się do nas ludzie z Olsztyna, Wrocławia, Katowic czy Szczecina.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Olsztynie

Pomogliśmy wielu pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Przez cały okres pobytu zapewniamy im poczucie bezpieczeństwa, zrozumienie oraz empatię. To sprawia, że na leczenie uzależnień do placówki przyjeżdżają chętni z Olsztyna oraz bardziej oddalonych miejscowości. Nie ma znaczenia, czy trafia do nas ktoś z problemem alkoholizmu, nałogu narkotykowego czy depresji, każdy może liczyć na pełne wsparcie. Skuteczność terapii zwiększa otoczenie, dostęp do dużego ogrodu oraz urozmaicona gama opcji spędzania wolnego czasu.

Jeżeli ktoś bliski boryka się z nałogiem takim jak gry komputerowe, seksoholizm czy hazard, warto zgłosić się po pomoc z zewnątrz. Przyjmujemy w ośrodku pacjentów z wszystkich rejonów Polski, nawet bardzo oddalonych. Niektórzy wolą wyjechać daleko od domu, gdyż zapewnia im to dyskrecję. Mają wtedy pewność, że nie spotkają nikogo znajomego, kto mógłby odkryć w ten sposób prawdę o ich alkoholizmie, narkomanii etc. Pragniemy jednak podkreślić, że w terapii nie ma nic wstydliwego. To ważny krok w nowe życie, wymagający samozaparcia i starań.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień pomaga osobom mieszkającym w Olsztynie, Warszawie, Szczecinie czy Krakowie. Zapewniamy pobyt w komfortowych warunkach, zbilansowane wyżywienie oraz indywidualnie dopasowaną terapię. Pomagamy w porzuceniu trudnej przeszłości oraz rozpoczęciu nowego etapu – życia w trzeźwości.