O nas

Osada Empatia to miejsce stworzone z pasji. Z pasji do pomagania. Jesteśmy osobami które z ogromnym zaangażowaniem wspierają osoby w trudnych momentach ich życia. Od wielu lat pomagamy, wspieramy, jesteśmy obecni w życiu ludzi którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, czy to z powodu uzależnienia, depresji czy innych kryzysów życiowych. Osada Empatia została stworzona jako miejsce w którym spokój, bezpieczeństwo, troska są bardzo ważne. Wiemy jak trudno może być w dzisiejszym świecie i też dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce które jest dobrym miejscem. Położona na wsi w ciszy, w klimacie który sprzyja aby uzyskać dobrostan psychiczny. Szukaliśmy takiego miejsca do otworzenia Osady, które od pierwszej chwili powie nam „ Tak, to jest to. Czuję pozytywną energię. To jest to miejsce i żadne inne” Tak się stało, znaleźliśmy miejsce na nasz dom w którym możemy pomagać. Osada Empatia jest dla osób zmagających się z trudnościami życiowymi ale także dla nas, jako miejsce dobrych wibracji.

Wojciech Jastrowicz

Właściciel

Nazywam się Wojciech Jastrowicz. Jestem psychologiem, psychoterapeutą w procesie certyfikacji w nurcie integracyjnym 4 letniej szkole dla psychoterapeutów oraz w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej. W swojej pracy skupiam się na tym aby podejść do pacjenta jak do człowieka. Psychoterapia to droga aby poznać siebie, swoje emocje. Zarówno Uzależnienie, depresja jak i inne trudności emocjonalne można poddać psychoterapii. Chorobę można leczyć. Ukończyłem Szkołę Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE Brok i Akademie Ekonomiczno- Humanistyczną w Warszawie na wydziale Psychologii. Obecnie jestem studentem 4 letniej szkoły psychoterapii w nurcie integracyjnym oraz podyplomowej seksuologii klinicznej.
Od wielu lat pracuję z ludźmi mającymi problemy związane z różnymi substancjami psychoaktywnymi, depresją czy innymi trudnościami emocjonalnymi.
Pierwsze swoje kroki jako wolontariusz stawiałem pracując w hostelu dla osób bezdomnych, gdzie przebywały osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków Prowadziłem tam grupy wsparcia, zajęcia psycho-edukacyjne związane z tematyką uzależnień rozwojem umiejętności społecznych.
Jako wolontariusz współpracowałem również ze Szpitalem Psychiatrycznym w Lipnie na oddziale detoksykacyjnym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku prowadząc zajęcia dla młodzieży zażywającej substancje psychoaktywne.

W ramach wolontariatu prowadzę zajęcia psycho -edukacyjne w szkołach na terenie miasta Włocławek.
Praca z osobami z różnymi trudnościami, kryzysami emocjonalnymi jak i z ich bliskimi jest moją pasja. To jest to co chciałem robić odkąd sięgam pamięcią. Nieść pomoc drugiemu człowiekowi to sprawiać, ze może zacząć żyć inaczej, piękniej i gdzie może zobaczyć lepszy świat. Praca ta daje mi energię i siłę do walki o kolejne osoby. Ze swojej strony mogę zapewnić wysoką jakość pracy i empatyczne, indywidualne podejście do każdej osoby z należytą mu godnością.

Wyobraź sobie, że budzisz się każdego ranka, czując się tak, jakby cały świat stał przed Tobą otworem. To wspaniałe uczucie, nie sądzisz? Od kilku lat działam w miejscowości Włocławek, oferując pacjentom szeroki zakres poradnictwa i usług psychologicznych. Dzięki temu pomagam im sprostać życiowym wyzwaniom i przetrwać trudniejsze momenty.

Życie potrafi być naprawdę trudne. Dlatego czasem profesjonalny Psycholog czy terapeuta uzależnień to dobry wybór, który pomoże zmienić sytuację na lepsze. Zadbam o Twoje dobre samopoczucie i postaram się pokazać różne sposoby radzenia sobie z problemami, abyś mógł/mogła cieszyć się każdym dniem i sprostać nawet najbardziej dramatycznym okolicznościom.

Hubert Wawrzyński

Właściciel

Instruktor Terapii Uzależnień CARE Brok „Szkoła Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień”
Fundamentalna w procesie terapeutycznym jest głęboka diagnoza kliniczna, którą opieram na holistycznym i podmiotowym podejściu do pacjenta.

Lęk, obawy związane z przyszłością napędzane pośpiechem życia, oczekiwania względem siebie i świata, próba sprostania oczekiwaniom innych, wracanie do trudnych doświadczeń życiowych, bólu, ran, strat i rozczarowań z przeszłości, powodują w nas poczucie nieszczęścia i zagubienia. Są korzeniami naszych życiowych niepowodzeń, ucieczek w zachowania wycofania społecznego, izolacji, agresji, kompulsji i cały szereg możliwych uzależnień. Koło się napędza, a my nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na pytanie „co zrobić, jak z tego wyjść, jak sobie pomóc?”

To pacjent jest centrum i skarbnicą wiedzy o sobie samym, to on posiada odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednak wątpliwe poczucie bezpieczeństwa powoduje brak dostępu do tej wiedzy.
Wtedy relacja z terapeutą, oparta na nieocenności, bezwarunkowej akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa jest kluczem do otworzenia się przed samym sobą, do poznania siebie, prwady o sobie, o swoich potrzebach. Dalej pacjent razem z Terapeutą dobiera narzędzi do zaspokojenia tych potrzeb, zbudowania silnych korzeni akceptacji siebie, poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa.

Nie odrzucaj lęku przed zmianą. Odważ sie na zmianę pomimo lęku.

Olga Pogorzelska

Być może nie każdy dzień jest dobry, ale w każdym dniu jest coś dobrego.

Jestem z zawodu dyplomowaną masażysta .Mam 15 lat doświadczenia w zawodzie .Pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi i chorymi na dziale rehabilitacji .Bardzo lubię swoją pracę ,bo wiem ,że niosę pomoc .Oferuję  profesjonalne masaże do indywidualnych potrzeb pacjenta . Zapewniam redukcję stresu, napięcia psychicznego i fizycznego oraz głębokie odprężenie i relaks. Wykonuję masaże kręgosłupa, karku, stóp, masaże odcinkowe oraz całego ciała. Rozluźniające, regenerujące mięśnie, uwalniające od napięć mięśniowych oraz poprawiające krążenie i ciśnienie krwi. masaż jest bowiem doskonałym sposobem na zrelaksowanie się i odprężenie po ciężkim dniu.

Pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego, oderwać się od nich i nabrać zdrowego dystansu, który zapewnia motywację do działania i wewnętrzną siłę. Przywraca także zdolność widzenia niektórych spraw w swoim życiu w całkiem inny, pozytywny sposób.

Serdecznie zapraszam .

Ewelina Raszka

Ewelina Raszka– pedagog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień. Certyfikat nr sp/978/2014. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii cbt osób z zaburzeniami odżywiania, oraz studium terapii par. W trakcie 4 letniej szkoły psychoterapii poznawczo behawioralnej. Posiada 12 letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, oraz ich rodzinami. W latach 2015-2020 biegła sądowa w przedmiocie uzależnienia od alkoholu przy sądzie okręgowym we Włocławku. Od kilku lat pracuje też z osobami doświadczającymi kryzysów życiowych, ofiarami przemocy, osobami doświadczającymi zaburzeń odżywiania, leków, depresji. Od 2009 roku aktywnie pomaga młodzieży doświadczającej zaburzeń psychicznych, emocji i zachowań.

Weronika Kowalczyk

Nazywam się Weronika Kowalczyk, obecnie jestem w trakcie studiów psychologicznych. W ośrodku staram się wspierać terapeutów w ich pracy. Moim zadaniem jest również edukowanie, wspieranie w rozwoju oraz towarzyszenie w trudnych chwilach pacjentom. Wybrałam dla siebie tę drogę, ponieważ drugi człowiek zawsze był dla mnie ważny. Liczę na to, że moja empatia, zawziętość w dążeniu do celu i ogromna chęć zdobywania wiedzy i umiejętności, pozwolą mi w przyszłości prowadzić proces terapeutyczny samodzielnie. Interesuje się praktyką uważności, jogą oraz medytacją. Radość każdego dnia znajduję w aktywności fizycznej.

Anna Wawrzyńska

Psycholog, psychoterapeuta.

Absolwentka studiów mgr psychologii Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aktualnie studiuje na kierunku Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej PTTPB
Ukończyła terapię psychologiczną i interwencję kryzysową Instytucie Psychologii Zdrowia PTP.
Swoją praktykę psychoterapeutyczną opiera na Terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), Terapię trzeciej fali CBT: terapia oparta na akceptacji (ACT), terapię poznawczą opartą na uważności (MBCT), dialektyczną terapię behawioralną (DBT) oraz Terapię zorientowaną na Schematy (TS).
W swojej karierze zawodowej przeprowadziła tysiące procesów diagnoz psychologicznych certyfikowanymi narzędziami badawczymi takimi jak testy osobowości, zaburzeń osobowości, procesów poznawczych i inteligencji.
Jest certyfikowanym trenerem, prowadzi szkolenia w zakresie psychologii zdrowia, rozwoju osobistego i zarządzania stresem kładąc nacisk na aktywne, treningowe formy szkoleniowe (min. trening mindfulness) z przekonania, że najwięcej uczymy się przez doświadczanie.