Terapia uzależnień Zielona Góra

Strona główna » Terapia uzależnień Zielona Góra

W naszej prywatnej placówce Osada Empatia zajmujemy się wspieraniem młodych ludzi z problemem nałogów. Prowadzimy autorską terapię uzależnień takich jak alkoholizm, narkomania czy hazard. Pomagamy też nastolatkom zmagającym się z depresją. Przyjmujemy na leczenie chętnych z różnych obszarów kraju. Nasz ośrodek odwiedzają ludzie z Zielonej Góry, Słupska czy Gniezna. Mamy wiedzę oraz duże doświadczenie.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Zielonej Górze

To, co wyróżnia Osadę Empatia, to pełne zrozumienia podejście. Nasi specjaliści łatwo nawiązują kontakt ze swoimi podopiecznymi, co ma olbrzymi wpływ na proces terapeutyczny. Wielu osobom pomogliśmy uporać się z nałogami typu alkoholizm czy gry komputerowe. Nasz ośrodek leczenia uzależnień wybierają chorzy z miast takich jak Zielona Góra, Katowice oraz Kielce. Niektórzy decydują się na przyjazd na terapię z oddalonych regionów, aby uzyskać gwarancję dyskrecji. Dystans, który dzieli ich od rodzinnego domu, pozwala czuć się swobodnie.

W codziennej pracy koncentrujemy się na szeregu zagadnień. Ośrodek zamieszkują młodzi ludzie, którzy zatracili się w życiu lub zachorowali na depresję. Powodami, z których wpadli w szpony uzależnienia, mogą być kłopoty w grupie rówieśniczej, brak akceptacji ze strony bliskich (w tym rodziny), niska samoocena lub złe towarzystwo. Terapia umożliwia im uwolnienie się od niewłaściwych zachowań czy myśli.

Leczenie alkoholizmu w Zielonej Górze

Znaczny procent przebywających w placówce chorych stanowią młodzi alkoholicy. Ten typ używki wciąż plasuje się w ścisłej czołówki zagrożeń, które dotykają nastolatków. Prowadzimy leczenie alkoholizmu młodzieży z Zielonej Góry, a także innych miejscowości. Do naszego ośrodka trafiają osoby, które sięgnęły po butelkę, aby zapomnieć o problemach lub znalazły się pod złym wpływem. Podopieczni Osady Empatia to ludzie potrzebujący wsparcia, aby uwolnić się od choroby alkoholowej. Prowadzimy z nimi terapię uzależnień, która pozwala im rozpocząć życie w trzeźwości. W trakcie spotkań uczymy ich mechanizmów radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami bez sięgania po butelkę. Pomagamy im zobaczyć konsekwencje swoich działań.

Osobom dotkniętym problemem alkoholizmu udzielamy wsparcia w podobny sposób co młodym narkomanom. Prowadzimy leczenie uzależnień mieszkańców Zielonej Góry, większych miast oraz małych miejscowości.

Kompleksowe leczenie depresji w Zielonej Górze

Poza narkomanią czy alkoholizmem duży odsetek pacjentów trawi inna poważna choroba. Często bywa groźniejsza niż pozostałe, bo jest lekceważona – zarówno przez samego chorego, jak i jego otoczenie. Prowadzimy w ośrodku profesjonalne leczenie depresji. Trafiają do nas młodzi ludzi z Zielonej Góry, Kielc albo Gniezna. Schorzenie często atakuje podstępnie, przez co w początkowych etapach nie wzbudza zaniepokojenia. Kiedy rodzice zauważają, że ich dziecko zachowuje się nietypowo, opuszcza lekcje czy zajęcia, choroba ma już tak zaawansowany poziom, że terapia depresji to konieczność. Wtedy opiekunowie decydują się na przywiezienie potomka do nas, a my otaczamy go opieką.

Każdy pacjent ma gwarancję indywidualnego podejścia. Lata pracy z chorymi pozwoliły nam na utworzenie autorskiego programu terapeutycznego, który dostosowujemy do poszczególnego człowieka. W przypadku depresji specjalista stawia diagnozę, czy potrzebna będzie farmakoterapia, czy podopieczny wymaga tylko sesji z terapeutą (lub grupowej).

Profesjonalna terapia uzależnień w Zielonej Górze

Na sukces prowadzonego przez nas programu składa się szereg czynników. Na docenienie zasługuje zespół ośrodka, gdyż należą do niego wykwalifikowani specjaliści, którzy nie ustają w ciągłym poszerzaniu kompetencji. Śledzą na bieżąco nowości z zakresu swoich dziedzin, aby aktualizować wiedzę o metodach leczenia alkoholizmu, narkomanii, depresji etc. Dzięki temu terapia uzależnień jest tak efektywna. Z Zielonej Góry, Katowic, Szczecina czy Gniezna przyjeżdżają do nas osoby, które poszukują pomocy z zewnątrz.