Terapia uzależnień Kielce

Strona główna » Terapia uzależnień Kielce

W naszej placówce skupiamy się na niesieniu pomocy osobom w sytuacjach kryzysowych. Przyjmujemy młodzież uzależnioną od substancji psychoaktywnych, hazardu, ludzi z problemem alkoholizmu oraz depresji. Nasz prywatny ośrodek mieści się w spokojnym, pełnym zieleni otoczeniu, co ma pozytywny wpływ na procesy leczenia uzależnień. Zgłaszają się do nas potrzebujący z Kielc, Krakowa, Warszawy oraz innych miejscowości.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach

Placówka wyróżnia się licznymi zaletami. Między innymi, na uwagę zasługuje wykwalifikowany zespół specjalistów. Posiadamy duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, umiemy łatwo nawiązywać kontakty z młodymi osobami, które wpadły np. w alkoholizm. Nasza prywatna terapia uzależnień przyciąga pacjentów z Kielc oraz pozostałych miast Polski. Wiedza, którą zdobyliśmy w trakcie działalności, umożliwiła nam opracowanie autorskiego programu terapeutycznego. Dzięki niemu możemy efektywnie pomagać nastolatkom borykającym się z depresją, narkomanią czy alkoholizmem.

Po profesjonalne wsparcie zgłaszają się do nas pacjenci z różnych zakątków kraju. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień wybierają chorzy z miast takich jak Kielce, Zakopane czy Szczecin. Odległość nie ma zbytniego znaczenia, czasami wręcz może być dodatkowym atutem. Niektórzy podopieczni wolą przechodzić terapię z dala od domu. To dla nich w pewien sposób odcięcie się od starego życia oraz kłopotów z nałogiem. Mogą wrócić do siebie po leczeniu, aby rozpocząć nowy etap – funkcjonowanie bez uzależnienia, radzenie sobie z trudnościami w prawidłowy, zdrowy sposób.

Leczenie depresji w Kielcach

Wśród pacjentów znajdują się młodzi ludzie zmagający się nie tylko z alkoholizmem, ale i ze stanami depresyjnymi. To niezwykle groźne, podstępne schorzenie, którego nie można lekceważyć ani czekać, aż samo przejdzie. Zaawansowana choroba wymaga terapii z zastosowaniem środków farmakologicznych, gdyż na takim etapie sesje ze specjalistą nie wystarczają. Zapewniamy kompleksowe leczenie depresji potrzebującym z miast takich jak Kielce, Kraków, Warszawa bądź Rzeszów. Wielu rodziców bierze pod uwagę przywiezienie swojego dziecka do naszego ośrodka. Prywatna terapia pomaga pacjentom odzyskać równowagę psychiczną, wzmocnić organizm, a także wypracować odpowiednie mechanizmy, które ułatwiają funkcjonowanie po opuszczeniu placówki.

Każdy podopieczny jest traktowany indywidualnie. Podobnie jak przy uzależnieniu, również przy depresji stosujemy specjalnie dobrane techniki. Jeżeli terapeuci uznają, że zachodzi taka konieczność, proces będzie wspomagany farmakoterapią. W innym przypadku chory uczestniczy w sesjach – spotkaniach ze specjalistą albo grupowych.

Leczenie alkoholizmu w Kielcach

Znaczną część chorych, którzy przebywają w naszym ośrodku, stanowi młodzież z chorobą alkoholową. Ten rodzaj nałogu trawi osoby w każdym wieku, ale w młodych organizmach sieje prawdziwe spustoszenie. Na leczenie alkoholizmu decydują się ludzie z Kielc, a także z innych miast – zarówno dużych aglomeracji, jak i mniejszych ośrodków. Przyjeżdżają do nas, aby z dala od swojego środowiska skupić się na terapii.

Poza depresją czy alkoholizmem w codziennej pracy zajmujemy się innymi zagadnieniami. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień odwiedzają chętni z Kielc, Katowic, Bydgoszczy czy Gdyni, aby uwolnić się od narkomanii lub hazardu. Ponadto wspieramy w dochodzeniu do zdrowia młodych ludzi z zaburzeniami behawioralnymi. Nasza prywatna terapia depresji, narkomanii etc. pomogła już wielu nastolatkom.