Terapia uzależnień Słupsk

Strona główna » Terapia uzależnień Słupsk

Osada Empatia to miejsce stworzone z myślą o potrzebach młodzieży zmagającej się z nałogami. Nasza terapia pomaga nastolatkom z problemem alkoholizmu, narkotyków czy gier hazardowych. Do ośrodka przyjmujemy też młodych ludzi chorujących na depresję oraz zaburzenia behawioralne. Atrakcyjna lokalizacja w ciszy, w otoczeniu zieleni, sprzyja ucieczce od alkoholu etc. Uzależnienie leczą u nas osoby ze Słupska, Gniezna, Poznania czy Katowic. Przyjeżdżają z całego kraju, aby odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Kompleksowa terapia uzależnień w Słupsku

W ciągu swojej działalności zdobyliśmy zaufanie rzeszy nastolatków oraz ich rodziców. Wypracowaliśmy autorski program terapii na bazie wiedzy oraz doświadczeń, co pozwala nam dzisiaj zapewniać podopiecznym profesjonalne leczenie alkoholizmu etc. Przykładamy wszelkich starań, aby chorzy czuli się u nas swobodnie. Prowadzona przez naszych specjalistów terapia uzależnień przyciąga młodych ludzi ze Słupska, Szczecina oraz Zakopanego. Nie brakuje pacjentów, którzy trafiają do nas z odległych obszarów Polski. Niektórzy rodzice wolą, aby odwyk od alkoholu odbywał się daleko od domu. Młody człowiek borykający się z alkoholizmem, narkotykami lub innym nałogiem ma u nas szansę na rozpoczęcie nowego życia.

Leczenie uzależnień od narkotyków w Słupsku

Jeżeli chodzi o używki takie jak szeroko rozumiane substancje psychoaktywne, osoby, które ucierpiały z ich powodu, stanowią znaczny procent podopiecznych ośrodka. Marihuana, haszysz etc. to poważne zagrożenia nie tylko dla nastolatków, ale to oni bywają najbardziej podatni na ich wpływ. Na leczenie uzależnień od narkotyków lub alkoholu trafia do nas młodzież ze Słupska, Krakowa czy Trójmiasta. Nie ma znaczenia, czy to mieszkaniec małej miejscowości, czy aglomeracji. Każdy może mieć kontakt z tego rodzaju używkami.

Prowadzimy terapię indywidualną, czyli polegającą na spotkaniach ze specjalistą. Inna opcja to sesje grupowe. Każdorazowo o formie leczenia decyduje lekarz.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Slupsku

Kolejne poza narkotykami zagrożenie, które czyha na młodych ludzi, to choroba alkoholowa. Mimo coraz większej powszechności substancji psychoaktywnych to alkohol wciąż dominuje w tej grupie wiekowej. Stopniowo rośnie świadomość społeczna, ale tolerancja otoczenia doprowadza niekiedy do uzależnienia od alkoholu. Rodzice nie zawsze szybko się orientują, że to nie incydentalne przypadki, lecz ich potomkowi jest potrzebne profesjonalne leczenie alkoholizmu. Przywożą swoje dzieci ze Słupska oraz innych ośrodków. Pod naszą opieką nastolatki przechodzą terapię, która ułatwia im powrót do dawnego życia – ale w abstynencji.

Doświadczenie w pracy z młodzieżą przyjmującą narkotyki bądź inne używki umożliwia nam efektywną pomoc. Pomagamy młodym narkomanom oraz hazardzistom; prowadzimy leczenie uzależnienia od alkoholu. Trafiają do nas młodzi ludzie ze Slupska, Wrocławia, Gdańska czy Białegostoku. Nie ma znaczenia, skąd przyjeżdżają. Znaczenie ma tylko to, że podejmują walkę z nałogiem takim jak alkoholizm czy narkotyki, a dzięki nam odnoszą sukces.

Kiedy rodzice zauważą u swojego dziecka niepokojące symptomy, powinni zareagować błyskawicznie. Mogą wziąć pod uwagę leczenie uzależnień w naszej placówce. Ze Słupska oraz innych miast na terapię alkoholizmu przyjechało już do nas wielu młodych ludzi.