Terapia uzależnień Gdańsk

Strona główna » Terapia uzależnień Gdańsk

Terapia uzależnień – Gdańsk

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień młodzieży Osada Empatia to miejsce, które powstało z chęci niesienia pomocy osobom zagubionym. Jego kadrę tworzą wykwalifikowani specjaliści z dużym stażem w pracy z chorymi uzależnionymi od alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Pomagamy im stanąć na nogi oraz rozpocząć nowe, lepsze życie – w trzeźwości. Można zgłosić się do nas również w przypadku uzależnień behawioralnych. Gwarantujemy każdemu indywidualne podejście, przyjazną, empatyczną atmosferę, zrozumienie, a także pełną anonimowość. Otaczamy profesjonalną opieką młodych ludzi, którzy nie potrafią samodzielnie uporać się ze swoimi problemami. Służymy im wiedzą oraz doświadczeniem; prowadzimy kompleksową terapię uzależnień w domowych warunkach, aby czuli się bezpiecznie i swobodnie od momentu przekroczenia progu ośrodka aż do jego opuszczenia po zakończeniu terapii. Zachęcamy do kontaktu rodziców nastolatków wymagających profesjonalnego wsparcia w walce z nałogiem.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Gdańsku

Do największych zalet Osady należy lokalizacja. Piękne jest otoczenie – w otulinie Wisły niedaleko Włocławka – oraz sam teren obiektu. Uczestnicy terapii mają możliwość cieszenia się relaksem na świeżym powietrzu, gdyż mamy duży ogród. Spokojna okolica, cisza oraz zieleń ułatwia powrót do równowagi psychicznej i naturalne wzmocnienie organizmu. W takich warunkach odbywa się nasza terapia uzależnień. Gdańsk dzieli od ośrodka ok. 220 km, nieco bliżej znajduje się Warszawa. Łatwo do nas dojechać z dowolnego punktu Polski.

Gdańsk, województwo pomorskie – terapia uzależnień w sprzyjających warunkach

Zdajemy sobie sprawę, że młodzież to grupa społeczna o wyjątkowej wrażliwości. Przykładamy starań, aby podczas pobytu w ośrodku każdy uczestnik terapii czuł się dobrze – nie oceniany, lecz rozumiany. Samopoczucie ma olbrzymie znaczenie w leczeniu nałogu, gdyż w wielu przypadkach główną rolę odgrywa psychika, nie uzależnienie fizyczne. W trakcie pracy wykorzystujemy najnowsze techniki terapii, wykazujące skuteczność nie tylko w przypadku młodego człowieka, lecz również jego rodziców bądź opiekunów.

Na bazie doświadczeń opracowaliśmy własny program terapeutyczny, który z powodzeniem sprawdza się w leczeniu szeregu problemów. Nasi terapeuci dążą do poznania przyczyny choroby, a nie tylko do pozbycia się nałogu. Wiemy, że niejednokrotnie poza uzależnieniem istnieje inny powód, z którego nastolatek znalazł się w takiej, a nie innej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ośrodek leczenia uzależnień?

Przyjmujemy osoby, które uważają, że ich problemy może rozwiązać ośrodek leczenia uzależnień. Gdańsk czy inne większe miasto ma wiele tego rodzaju placówek, jednak nie każdy chory będzie gotowy na podjęcie terapii u siebie. Niektórzy obawiają się, że ktoś odkryje ich nałóg.

Jak już padło wyżej, zespół pracujący w Osadzie Empatia to kompetentni specjaliści. Dysponują umiejętnościami, które potwierdzają odpowiednie dyplomy oraz certyfikaty. To psycholodzy, pedagodzy oraz lekarze psychiatrii, do zespołu należą też specjaliści psychoterapii uzależnień. Szeroka wiedza oraz doświadczenie, które posiadają, pozwala im dobierać terapię do każdego poszczególnego przypadku. Prócz tego warto podkreślić, że żaden z pracowników ośrodka nie ustaje w podnoszeniu swoich kwalifikacji. Sukcesywnie aktualizuje wiedzę, aby móc korzystać w trakcie pracy z najnowocześniejszych standardów leczenia uzależnień.

Terapia alkoholowa – Gdańsk

Ważne miejsce w ofercie Osady zajmuje leczenie alkoholizmu. Gdańsk, Kraków, Warszawa czy Szczecin – nie ma znaczenia, z jakiej miejscowości czy województwa przyjeżdżają do nas pacjenci. Udzielamy pomocy tym, którzy cierpią z powodu nałogu alkoholowego wyniszczającego ich ciało oraz psychikę. Wspieramy ich w dążeniu do życia bez butelki, przekazujemy narzędzia do pokonywania trudności bez sięgania po pozornie najprostsze rozwiązanie.

Mamy świadomość, że młode umysły bywają szczególnie podatne na szkodliwy wpływ środowiska, rówieśników etc. Nierzadko nastolatek nie może liczyć na wsparcie tych, którzy powinni okazywać mu miłość bez względu na wszystko. Uczymy młodzież, że alkohol to droga na skróty, niosąca wyłącznie kolejne problemy. Pokazujemy im, że niezależnie od tego, że się pogubili, wciąż pozostają wartościowymi ludźmi. Na empatii opiera się prowadzona przez nas terapia alkoholowa Gdańsk, a także każda inna miejscowość może być punktem początkowym na drodze do wyleczenia. Czekamy na uczestników w miejscu docelowym – w ośrodku, który specjalizuje się w pomocy młodym ludziom.

Leczenie uzależnień od narkotyków w Gdańsku

Poza chorobą alkoholową zajmujemy się innymi problemami młodzieży. Rodzice zgłaszają się do nas w przypadku, gdy ich dziecko boryka się z nałogiem związanym z grami, depresją albo niepokojącymi zachowaniami typu przymus wykonywania jakiejś czynności. Zachęcamy do przejrzenia oferty, a następnie kontaktu. Od wielu lat z powodzeniem prowadzimy leczenie uzależnień Gdańsk, Warszawa albo mniejsze miasto – nieważne, skąd przyjeżdżają do nas potrzebujący. Mogą liczyć na nasze wsparcie.