Terapia uzależnień Wrocław

Strona główna » Terapia uzależnień Wrocław

Osada Empatia powstała po to, aby nieść specjalistyczną pomoc osobom w sytuacjach kryzysowych. Wspieramy chorych, którzy borykają się z uzależnieniami takimi jak alkoholizm, narkomania lub hazard. Można się do nas zgłaszać również w przypadku depresji oraz problemów o podłożu behawioralnym. Do ośrodka przyjeżdżają pacjenci z różnych miejscowości, zarówno dużych miast, jak i tych mniejszych.

Na czym polega terapia uzależnień we Wrocławiu?

Członkowie zespołu Osady Empatia doskonalą swoje umiejętności oraz sukcesywnie zdobywają wiedzę o najnowszych kierunkach leczenia. Wieloletnie doświadczenie przekłada się u nich na łatwość rozpoznawania problemów, z którymi pojawiają się u nich pacjenci. Z tego powodu terapia uzależnień przyciąga osoby z Wrocławia, Krakowa, Warszawy oraz innych miast. Metody stosowane w ośrodku zostały zoptymalizowane pod kątem jeszcze większej efektywności. Dziś oferujemy podopiecznym dostęp do autorskiego programu terapeutycznego. Zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie nie wystarczy uwolnić od nałogu osobę, która znalazła się pod jego wpływem. Aby powrót do równowagi psychicznej był trwały, a motywacja pacjenta mocna i stabilna, należy objąć opieką całą rodzinę. Bliscy powinni nie tylko wspierać go po opuszczeniu placówki, lecz także zwiększyć swoją świadomość oraz poznać zagrożenia związane z nałogiem.

Na sukces leczenia wpływa szereg czynników. Poza odpowiednio dobranymi technikami wykorzystywanymi na sesjach liczy się szeroko rozumiany komfort pacjenta. Udostępniamy gościom przytulnie urządzone pokoje, dostarczamy pyszne posiłki oraz ciekawie organizujemy czas. Chorzy mają też chwile dla siebie, które mogą spędzać na świeżym powietrzu. Otoczenie zieleni sprzyja wyciszeniu, a to poprawia samopoczucie. Z kolei dobry nastrój oraz pozytywne nastawienie sprawia, że terapia ma większe szanse zakończyć się sukcesem.

Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu

Ważne miejsce w ofercie placówki zajmuje pomoc osobom zmagającym się z chorobą alkoholową. To najbardziej powszechna używka, łatwo dostępna mimo oficjalnej sprzedaży jedynie pełnoletnim. Wciąż nie brakuje nastolatków, którzy uciekają w alkoholizm przed trudnościami okresu dojrzewania. Próbują w ten sposób poradzić sobie z brakiem akceptacji przez rówieśników, niską samooceną, przemocą domową lub innymi kłopotami. Podobnie jak przy narkomanii, depresji czy uzależnieniach behawioralnych dobieramy metodę do konkretnego pacjenta.

Dokładamy wszelkich starań, aby chorzy czuli się u nas w pełni swobodnie. W trakcie terapii wspólnie poszukujemy najlepszych rozwiązań. Dążymy do tego, aby pacjent samodzielnie wyciągał wnioski – by nauczył się patrzeć na swoje problemy z dystansu. Na leczenie alkoholizmu zgłaszają się do nas młode osoby z Wrocławia, Białegostoku czy Warszawy. Zespół naszego ośrodka jest nie tylko wykwalifikowany, ale i zgrany. Przede wszystkim wyróżnia się odpowiednim podejściem do zagubionych nastolatków.

Kompleksowe leczenie uzależnień we Wrocławiu

Poza terapią ludzi z problemem alkoholizmu zajmujemy się pomocą osobom, które wpadły w szpony nałogu narkotykowego. Długość oraz przebieg pobytu będzie uzależniony od rodzaju substancji psychoaktywnej, czasu jej przyjmowania, a także stanu zdrowia pacjenta. Nasi terapeuci z łatwością nawiązują kontakt z podopiecznymi, co pozwala im lepiej ich zrozumieć. Empatia, wyczucie oraz przyjazne nastawienie nie pozostaje bez znaczenia również wtedy, gdy pacjent nie chce współpracować.

Członkowie zespołu ośrodka dysponują szeroką wiedzą oraz umiejętnościami, które umożliwiają im przeprowadzanie skutecznej terapii. W zależności od konkretnego przypadku leczenie uzależnień może polegać na indywidualnych sesjach (gdzie chory rozmawia jedynie z terapeutą) albo na spotkaniach grupowych. Jeśli z oferty Osady Empatia korzysta chory na depresję, specjaliści podejmują decyzję o tym, czy proces powrotu do zdrowia powinien być wspierany farmakoterapią, czy innymi metodami. Jeżeli uznają to za konieczność, połączą kilka opcji na danym etapie lub będą je łączyć do samego końca.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień we Wrocławiu

Nie tylko osoby z okolicy decydują się na profesjonalną walkę ze swoim nałogiem. Osada Empatia to ośrodek leczenia uzależnień, do którego zgłaszają się chętni z Wrocławia, Gdańska, Krakowa czy Poznania. Dla znacznej części nie mają znaczenia przejechane kilometry. Co więcej, nasi goście nierzadko wolą, aby terapia alkoholizmu bądź narkomanii odbywała się jak najdalej od miejsca stałego zamieszkania. Dystans od domu, znajomych etc. daje im poczucie bezpieczeństwa oraz gwarantuje dyskrecję. Nie wszyscy są gotowi na to, aby poinformować otoczenie o pobycie w placówce. Lepszą opcją będzie dla nich wyzdrowienie z dala od znajomego środowiska.

Niezależnie od powodów oraz motywacji pacjentów roztaczamy nad nimi specjalistyczną opiekę. Przez cały okres przebywania w ośrodku mają dostęp do terapeutów. Mogą konsultować z nimi swoje obawy, poznawać mechanizmy radzenia sobie z sytuacjami, które wcześniej prowokowałyby chorych do sięgnięcia po butelkę czy inną używkę. Członkowie personelu Osady Empatia wspierają ich na każdym kroku, co na niebagatelny wpływ na powodzenie leczenia uzależnienia. Ich profesjonalizm przyciąga osoby z Wrocławia, Szczecina oraz innych miast, nawet oddalonych o setki kilometrów.

Jeżeli rodzice zauważają u swojego dziecka niepokojące objawy, które mogłyby świadczyć o nałogu takim jak alkoholizm lub jakimś zaburzeniu, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Nie należy lekceważyć objawów, gdyż zaniedbania na tym polu mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.