Terapia uzależnień Szczecin

Strona główna » Terapia uzależnień Szczecin

Zapewniamy specjalistyczną pomoc młodym ludziom uzależnionym od różnego rodzaju używek. Przyjmujemy chorych na depresję, otaczamy opieką nastolatki zmagające się z alkoholizmem, narkomanią bądź hazardem. Wiele osób znalazło w naszym ośrodku rozwiązanie swoich problemów.

Ośrodek leczenia uzależnień w Szczecinie

Do Osady Empatia trafiają przeróżne osoby. Przyjmujemy młodzież, która wpadła w złe towarzystwo, nastolatki, które zaczęły mieć problemy z prawem i to dla nich ostatnia szansa. Oferujemy im nowoczesne leczenie uzależnień. Korzystają z niego ludzie ze Szczecina, stolicy, Gniezna czy Katowic. Pomagamy im w trudnościach takich jak alkoholizm czy chorobach  typu depresja. Swoje dzieci przywożą do nas rodzice, którzy na czas dostrzegli, że z ich potomkiem dzieje się coś złego. Zdarza się także, że to same dzieci proszą opiekunów o interwencję.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień wybierają osoby z różnych miast, np. ze Szczecina. Decydują się na ten krok, aby odbyć profesjonalny odwyk w odosobnieniu. Dla znacznej części chorych to jedyne rozwiązanie. W przypadku niektórych osób terapia na miejscu, z opcją dochodzenia na sesje z terapeutą, nie ma zbytnich szans powodzenia. Lepsze wyjście to izolacja, opuszczenie na jakiś czas starego środowiska, aby móc później do niego powrócić na tyle silnym, by nie popaść ponownie w uzależnienie.

Leczenie alkoholizmu w Szczecinie

Wiele uwagi w codziennej pracy poświęcamy młodzieży zmagającej się z chorobą alkoholową. To olbrzymie zagrożenie, z którym borykają się tysiące ludzi. Na alkoholizm zapadają nie tylko nastolatki, ale spustoszenie, jakie czyni w młodych organizmach, może często mieć trwałe konsekwencje. Nastoletni alkoholicy mogą liczyć u nas na zrozumienie oraz wsparcie. Nikogo nie oceniamy, nasze zadanie w trakcie terapii polega na znalezieniu źródła problemu oraz przekazaniu uczestnikowi narzędzi do pokonywania trudności bez picia.

Prowadzimy leczenie alkoholizmu, na które zgłaszają się chętni ze Szczecina, Rzeszowa czy Białegostoku. Niektórzy przemierzają kilkaset kilometrów, aby odbyć terapię uzależnień właśnie u nas. Ośrodek czeka na zainteresowanych, którzy pragną uwolnić się od choroby, rozpocząć życie w trzeźwości oraz odzyskać nad nim pełną kontrolę.

Kompleksowe leczenie depresji w Szczecinie

Poza szeroko rozumianymi uzależnieniami ważne miejsce w ofercie ośrodka zajmuje profesjonalna pomoc osobom ze stanami depresyjnymi. Pragniemy uczulić rodziców, aby nie lekceważyli niepokojących symptomów, które mogą świadczyć o tym, że ich dziecko boryka się z tym problemem. Przeprowadzamy specjalistyczne leczenie depresji u osób, które dotarły do nas ze Szczecina, Zakopanego czy Krakowa. Nie ma znaczenia, skąd pochodzi dany pacjent. Z naszego wsparcia korzystają mieszkańcy dużych miast oraz małych miejscowości. Choroba taka jak depresja może dotknąć każdego bez względu na status społeczny, wiek czy płeć.

Prowadzimy terapię u młodzieży. Wdrażamy metody programu, który wykazał dużą skuteczność w leczeniu depresji u wielu ludzi.

Autorska terapia uzależnień w Szczecinie

Od początku działalności Osady Empatia udało nam się wyciągnąć z nałogu rzesze młodych osób. Za powodzenie terapii odpowiada wykwalifikowany zespół specjalistów oraz przyjazna, ciepła atmosfera panująca w ośrodku. Nie bez znaczenia pozostaje także otoczenie – ciche, spokojne oraz pełne zieleni. W wolnym czasie podopieczni placówki mogą przebywać na świeżym powietrzu, relaksować się na łonie natury. Lokalizacja ma pozytywny wpływ na ich nastrój, a to wpływa bezpośrednio na lepsze wyniki leczenia alkoholizmu etc.

Dużym atutem, którym możemy się poszczycić, jest bez wątpienia autorska terapia uzależnień. Decydują się na nią osoby ze Szczecina, Trójmiasta oraz Zielonej Góry; odwiedzają nas też mieszkańcy innych miast. Opracowaliśmy ją na bazie obserwacji oraz doświadczeń zdobytych podczas pracy w ośrodku. Unikalne metody, które wykorzystujemy na sesjach, zdają egzamin u osób cierpiących z powodu alkoholizmu, narkomanii, zaburzeń behawioralnych, depresji oraz innych problemów.