Terapia uzależnień Białystok

Strona główna » Terapia uzależnień Białystok

Terapia uzależnień Białystok

Jeżeli z powodu nałogu życie wymyka Ci się spod kontroli, to znak, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Znajdziesz ją w prywatnym ośrodku Osada Empatia. Prowadzimy w nim leczenie osób borykających się z alkoholizmem, narkomanią oraz innymi uzależnieniami. Dobieramy terapię do potrzeb konkretnego człowieka, aby mógł uporać się z chorobą alkoholową lub innym problemem i rozpocząć nowy etap – bez używek. Mieścimy się w cichej wsi, co ułatwia skupienie się na procesie odzyskiwania równowagi psychicznej.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

W naszej placówce pracuje zespół specjalistów. Kadrę tworzą m.in. psychoterapeuci, pedagodzy oraz psycholodzy. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom wszystko, co niezbędne w walce z alkoholizmem, narkomanią oraz innymi chorobami. Zapewniamy im kompleksowe wsparcie, dobre warunki podczas pobytu, zbilansowane, smaczne wyżywienie oraz liczne zajęcia. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień odwiedzają ludzie z Białegostoku, Warszawy, Poznania czy Bydgoszczy. Niektórzy przyjeżdżają do nas z odległych województw. Decydują się na to z różnych powodów, m.in. z chęci odcięcia się od znajomego środowiska. Jak wskazuje sama nazwa placówki, gwarantujemy wszystkim empatię. Mogą liczyć na przyjazną atmosferę, zrozumienie, a przede wszystkim pełną dyskrecję.

Białystok, województwo podlaskie – terapia uzależnień w sprzyjających warunkach

Osada Empatia znajduje się w atrakcyjnym położeniu. Na lokalizację ośrodka wybraliśmy malowniczą wieś Lenie Wielkie mieszczącą się w bliskim sąsiedztwie Włocławka. Oddalenie od głośnych miast pozwala uczestnikom terapii alkoholizmu, narkomanii etc. na wypoczynek oraz wyciszenie. Ma to olbrzymie znaczenie dla samego leczenia. Jednocześnie łatwo dojechać do nas z dowolnego punktu, włącznie z bardziej oddalonymi.

Pacjenci, którzy podejmują u nas walkę z uzależnieniem, zamieszkują nie tylko województwo kujawsko-pomorskie, lecz również podlaskie oraz inne. Nie brakuje też chętnych z południa czy pozostałych regionów kraju. Interesuje ich prywatna terapia alkoholowa, narkomanii, zaburzeń behawioralnych, a także innego rodzaju problemów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ośrodek leczenia uzależnień behawioralnych?

Istnieje szereg czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze placówki. Między innymi, lepiej sprawdzić, czy członkami zespołu są specjaliści od tego rodzaju zagadnień. Nasi psychoterapeuci prowadzą leczenie uzależnień według nowoczesnych technik. Wiedzą, że niektóre trudności wymagają specjalnego podejścia. Przykładowo, przy zaburzeniach behawioralnych (m.in. seksoholizm, zakupoholizm, anoreksja czy bulimia) nie ma potrzeby wdrażania detoksykacji czy farmakoterapii jak przy problemie alkoholowym lub narkomanii. Specjalista prowadzący terapię ma za zadanie zmienić schematy poznawcze uczestnika. Skupia się na doskonaleniu jego umiejętności wglądu w sferę emocjonalną.

Po opuszczeniu prywatnego ośrodka uzależniony powinien umieć rozpoznawać sytuacje, które zagrażają mu powrotem do alkoholizmu czy innych nałogów.

Leczenie uzależnień od narkotyków – Białystok

Ważne miejsce w naszym programie zajmuje pomoc ludziom zmagającym się nie tylko z nałogiem alkoholowym, lecz również narkotykowym. Na leczenie uzależnień od narkotyków do prywatnego ośrodka zgłaszają się młodzi mężczyźni oraz kobiety – młodzież, która się pogubiła. Opiekujemy się każdym, kto pragnie zwalczyć nałóg. Bez względu na to, czy cierpi z powodu alkoholizmu, jest narkomanem, czy też człowiekiem nadużywającym marihuany – otrzyma od nas wsparcie.

Leczenie alkoholizmu w Białymstoku

Znaczną część pacjentów naszej placówki stanowią chorzy z problemem alkoholowym. Podobnie jak przy innych nałogach, również i ten nie wybiera płci, wieku czy zawodu. Po wysokoprocentowe trunki sięgają przedstawiciele wszystkich grup wiekowych oraz społecznych. Na leczenie alkoholizmu decydują się mieszkańcy Białegostoku, stolicy, Krakowa czy Zakopanego. Chcą rozpocząć życie w trzeźwości – uwolnić się od choroby, która niszczy ich rodzinę, karierę zawodową oraz relacje społeczne.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą pomocy, jeżeli uważasz, że potrzebna Ci terapia uzależnień. W prywatnym ośrodku Osada Empatia można przejść program terapeutyczny podczas dwutygodniowego oraz dłuższego pobytu. Czas jego trwania to kwestia indywidualna, uzależniona m.in. od zaawansowania choroby alkoholowej, nałogu narkotykowego etc.