Terapia uzależnień Poznań

Strona główna » Terapia uzależnień Poznań

Terapia uzależnień Poznań

Osada Empatia oferuje wsparcie młodym ludziom, którzy pogubili się w życiu z powodu narkomanii oraz innych nałogów. Prowadzimy terapię uzależnień od narkotyków, ale pomagamy także młodzieży z problemem alkoholizmu, hazardu czy zaburzeń behawioralnych. Nasz prywatny ośrodek mieści się w przyjemnej lokalizacji niedaleko Włocławka. Łatwo do nas dojechać z Poznania oraz pozostałych miast Polski. Gośćmi placówki są też osoby z innych województw, w tym oddalonych od kujawsko-pomorskiego o wiele kilometrów.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

To, co wyróżnia Osadę Empatia na tle konkurencyjnych placówek, to nie tylko atrakcyjne położenie. Nasi goście znajdują się pod opieką specjalistów psychoterapii, psychologii czy pedagogiki. Udało nam się stworzyć nowoczesny prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym pacjenci czują się bezpiecznie. Nasz zespół ściśle ze sobą współpracuje, aby terapia przynosiła jak najlepsze efekty. Ponadto jego członkowie nie ustają w ciągłym poszerzaniu kompetencji. Biorą udział w kolejnych szkoleniach oraz warsztatach, co ułatwia im prowadzenie sesji. Uczą się nowych metod, poznają efektywne techniki pokonywania problemów swoich pacjentów.

Mamy świadomość, że nastolatki to szczególnie trudna grupa chorych. Sięgają po narkotyki lub wpadają w alkoholizm z różnych powodów. W dużej mierze pcha ich do tego chęć zdobycia akceptacji rówieśników. Uznanie w oczach znajomych bywa ważniejsze niż rozsądek, dlatego w chorobę może wpaść każde dziecko, nawet to z tzw. dobrej rodziny. W trakcie leczenia pracujemy nie tylko z nastolatkami – edukujemy też ich rodziny, aby przybliżyć im potencjalne źródła zagrożenia. Zaznajomienie najbliższego otoczenia ze skalą zjawiska ma niebagatelne znaczenie przy wychodzeniu z nałogu.

Mówiąc o atutach placówki, warto podkreślić domową atmosferę, która w niej panuje. Podczas urządzania wnętrz budynku było dla nas niezmiernie ważne, aby wystrój był komfortowy, a pomieszczenia przytulne, kojarzące się z domem. Nie możemy przy tym pominąć aspektów kulinarnych. Zapewniamy przebywającym w ośrodku osobom pyszne posiłki polskiej kuchni. Dania są w pełni zbilansowane, różnorodne, a przede wszystkim bardzo smaczne.

Poznań, województwo wielkopolskie – terapia uzależnień w sprzyjających warunkach

Do największych zalet placówki – poza kadrą – należy piękna lokalizacja. Ludzie biorący udział w programach terapeutycznych doceniają urodę otoczenia, gdyż może pozytywnie wpływać ona na ich samopoczucie. Terapia uzależnień budzi zainteresowanie osób z Poznania, Warszawy, Białegostoku oraz innych miast. Przyjeżdżają do nas, bo potrzebują pomocy, ale także dlatego, że podoba im się położenie w otulinie Wisły, w spokojnej wsi. Mogą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, na łonie natury. Krajobrazy sprzyjają wypoczynkowi.

Nie tylko miejscowość jest malownicza. Nasz prywatny ośrodek dysponuje rozległym ogrodem, w którym goście Osady uwielbiają przebywać. Organizujemy dla nich różnego rodzaju aktywności, co pozytywnie oddziałuje na psychikę. Prócz tego w naturalny sposób wzmacnia kondycję organizmu, nierzadko znacznie osłabioną z powodu alkoholizmu, narkomanii czy innych nałogów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ośrodek leczenia uzależnień behawioralnych?

Pomagamy młodzieży zmagającej się z licznymi problemami. Można zgłosić się do nas w przypadku, gdy kontrolę nad życiem przejęły narkotyki, alkoholizm albo gry komputerowe. Przyjmujemy też młodych ludzi, którzy cierpią z powodu uzależnień behawioralnych. Terapię prowadzą specjaliści, dysponujący wiedzą oraz doświadczeniem w pracy z takimi pacjentami. To podstawowy aspekt, który powinni brać pod uwagę ludzie poszukujący prywatnego ośrodka dla dziecka uzależnionego od np. cyber-seksu albo zakupów. Pobyt w naszym ośrodku warto wziąć pod uwagę także w sytuacji nadużywania telefonu komórkowego. Obecnie to tak powszechne zjawisko, że nierzadko opiekunowie orientują się zbyt późno, że ich potomek nie potrafi korzystać ze smartfona rozsądnie.

Po wsparcie zgłaszają się do nas również rodzice nastolatków z zaburzeniami odżywiania. Podczas pracy wykorzystujemy sprawdzone metody terapii. Na leczenie uzależnień zapisują się do nas chorzy na anoreksję oraz bulimię. Mamy odpowiednie podejście do tego typu dolegliwości i stosujemy techniki, które umożliwiają nam skuteczne działanie.

Terapia uzależnień od narkotyków – Poznań

Otaczamy profesjonalną opieką młodzież nadużywającą substancji psychoaktywnych takich jak kokaina czy heroina. Wspieramy młodych ludzi uzależnionych od marihuany oraz niezmiernie dziś popularnego MDMA (ecstazy). Terapia uzależnień od narkotyków, którą można przejść w naszej prywatnej placówce, pomaga nastolatkom wyrwać się ze szponów nałogu. Uczy ich funkcjonowania bez używek, niezależnie od tego, czy to marihuana, ecstazy, czy kokaina.

Leczenie alkoholizmu w Poznaniu

Poza wsparciem dla osób uzależnionych od narkotyków zapewniamy uczestnikom pomoc w walce z chorobą alkoholową. Dla wielu młodych ludzi to największe zagrożenie spośród wszystkich dostępnych używek. Na leczenie alkoholizmu potrzebujący przyjeżdżają do nas z Poznania, a także z innych, w tym bardziej oddalonych miast. Pomagamy im uporać się z nałogiem, oczyścić ciało oraz umysł. Uczymy, jak radzić sobie z niepowodzeniami oraz wszelkiego typu stresującymi sytuacjami bez sięgania po butelkę. Pod naszą opieką chorzy doskonalą umiejętności rozwiązywania problemów w zdrowy sposób – bez myślenia o używce.

Nie ma znaczenia, z jaką konkretnie przeszkodą się borykasz. Niezależnie od tego, czy to walka z narkotykami, alkoholizmem czy zaburzeniami behawioralnymi, dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować Ci dostosowane do Twoich potrzeb leczenie indywidualne bądź grupowe. Dzięki niemu rozpoczniesz życie w trzeźwości, wolny/a od używek. Prywatny ośrodek Osada Empatia opuściło już mnóstwo młodych osób. Udało im się odzyskać kontrolę nad własnym życiem, przejść do nowego etapu – bez kontaktu z substancjami aktywnymi lub innymi zagrożeniami.

W razie pytań dotyczących naszych programów pobytowych, metod stosowanych w trakcie leczenia etc. pozostajemy do Twojej dyspozycji.