Terapia uzależnień Katowice

Strona główna » Terapia uzależnień Katowice

Osada Empatia zapewnia profesjonalne wsparcie terapeutyczne młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych. Opiekujemy się nastolatkami z problemem alkoholizmu, pomagamy ludziom zmagającym się z depresją oraz zaburzeniami behawioralnymi. Można zgłosić się do nas na terapię, jeśli hazard zaczął przejmować kontrolę nad życiem. Na leczenie uzależnień do ośrodka przyjeżdżają potrzebujący pomocy z Katowic, Rzeszowa, Poznania czy Zakopanego.

Ośrodek leczenia uzależnień w Katowicach

Nasza placówka udzieliła schronienia już wielu pogubionym młodym ludziom. Dysponujemy nowoczesnym obiektem z dostępem do własnego ogrodu. Znajdujemy się w cichym, zielonym miejscu, gdzie terapia alkoholizmu, narkomanii, depresji etc. ma większe szanse powodzenia. Dobre samopoczucie, intymna, rodzinna atmosfera, a także przytulne wnętrza oraz smaczna kuchnia to kolejne atuty, którymi możemy się pochwalić. Nic dziwnego, że nasz ośrodek leczenia uzależnień wybierają pacjenci z miast takich jak Katowice, Wrocław albo Warszawa.

Wśród podopiecznych Osady Empatia można wymienić mieszkańców dużych aglomeracji oraz malutkich miejscowości. W oddaleniu od swojego otoczenia (w tym od środowiska, w którym przyjmowali używki), nastolatki czują się bezpiecznie oraz w pełni swobodnie. W trakcie terapii mogą się skupić na analizie swojego problemu. Wspólnie z terapeutą szukają jego źródła, a potem poznają mechanizmy radzenia sobie bez powrotu do alkoholizmu, bez sięgania po narkotyki czy inne substancje.

Kompleksowa terapia uzależnień w Katowicach

Przykładamy starań, aby uczestnicy programu terapeutycznego otworzyli się przed naszymi specjalistami. Zespół ośrodka dysponuje szeroką wiedzą oraz umiejętnościami, które ułatwiają nawiązywanie kontaktu z młodzieżą. Dzięki ich podejściu, wyczuciu oraz braku oceniania terapia uzależnień budzi zainteresowanie osób z Katowic, Trójmiasta albo innych, jeszcze bardziej oddalonych zakątków Polski. Terapeuci zdają sobie sprawę, jak delikatna bywa psychika młodego człowieka. Wiedzą, jak wiele wysiłku wymaga dotarcie do osoby, której postrzeganie rzeczywiści zaburza nałóg typu alkoholizm czy narkomania lub choroba taka jak depresja. Dysponują narzędziami, dzięki którym ich praca zyskuje większą skuteczność.

Leczenie depresji w Katowicach

Poza różnego rodzaju uzależnieniami nasi pacjenci borykają się z zaburzeniami. Dotykają ich niebezpieczne, choć często lekceważone schorzenia, w tym stany depresyjne. Niejednokrotnie otoczenie reaguje dopiero wtedy, kiedy stają się zaawansowane. Na leczenie depresji przyjeżdżają do nas chorzy z Katowic, Gniezna bądź Kielc. Zapewniamy specjalistyczną pomoc terapeutyczną podopiecznym, którzy zdecydowali się na terapię w Osadzie Empatia.

Program, który wykorzystujemy w naszym ośrodku, pozwala elastycznie dopasowywać metody do potrzeb, stanu zdrowia etc. każdego pacjenta. Sprawdził się już wielokrotnie w leczeniu depresji, a przez lata pracy w placówce udoskonalaliśmy go, aż przybrał aktualną postać.

Leczenie alkoholizmu w Katowicach

Wielu przebywających w Osadzie ludzi to osoby z uzależnieniem od alkoholu. Podczas terapii uczą się, jak żyć bez butelki. Uświadamiamy im, że większość kłopotów, które spadają im na głowę, to wynik nałogu – choć często traktują procenty jak ucieczkę przed problemami. Przeprowadzamy kompleksowe leczenie alkoholizmu u mieszkańców Katowic, mniejszych oraz większych miast z każdego województwa. W ośrodku pomagamy im przełamywać wstyd, przyznać się przede wszystkim przed sobą, że samodzielnie nie jest się w stanie pokonać choroby. To pierwszy, ale niezwykle ważny krok na drodze do trzeźwości.

Namawiamy rodziców, aby uważnie obserwowali swoje potomstwo. Łatwo przeoczyć niektóre symptomy depresji bądź alkoholizmu, zwłaszcza gdy opiekunowie poświęcają dużo czasu pracy. Jeśli zlekceważą niepokojące objawy, konieczne może być leczenie uzależnień. Przyjęliśmy już wielu chorych z Katowic oraz pozostałych ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju.